Adnan Beganović : Postup do Final Four nám utekl o vlásek!

1. Homepage
  2. A-Tým
  3. Adnan Beganović : Postup do Final Four nám utekl o vlásek!

Základní část letošního ročníku Fortuna Beach Soccer League nabídla neskutečný boj o postupové pozice do Final Four. Už po prvním hracím víkendu bylo zřejmé, že závěr dlouhodobé fáze přinese extrémně vyrovnanou situaci.

Mužstvo plážové kopané SK Bosnia Online EU Teplice bojovalo v Praze o postup do Final Four. V sobotu a neděli 13-14. července se v Beach Aréně na Radlické ulici odehrála závěrečná etapa základní části nejvyšší tuzemské soutěže FORTUNA BEACH SOCCER LEAGUE.

Do prvního duelu proti vítězi základní části BS Villagers Uherské Hradiště naskočily Teplice s velkou aktivitou a dovedly utkání do vítězného konce 8:7. Denis Laňka nasázel Villagers pět branek a za ním se přidal se dvěma zásahy Jan Ruda. Důležitou branku v tomto utkání zaznamenal Daniel Salák.  ,, Utkání s Villagers bylo vyrovnané a zaslouženě jsme ho vyhráli 8:7. Posily Denis Laňka a Lukáš Krok oživili hru a Teplice získaly velmi cenné 3 body! ´´ prohlásil šéf teplických Adnan Beganović.

Další utkání se odehrálo stejný den proti reprezentaci ČR U20. Z prvního pohledu se zdálo, že jde o rutinu z pohledu Teplic a zisk bodů by neměl být problém a pravdou byl opak. Nejvíce vyhrocené utkání pro SK Bosnia Online EU Teplice a jejího útočníka Jana Rudu, který si vysloužil červenou kartu v 26. minutě za úder do obličeje hráče reprezentace České republiky U20. Teplice zaznamenaly prohru 11:6.

,, Jestli někde se stala velká chyba z naší strany, tak je to právě toto utkání. Mladí kluci pod vedením Michala Lukiče byli běhaví a velice šikovní do samého konce. Jan Ruda byť byl faulován se neměl vůbec sápat soupeři rukou do míst obličeje. Tak něják bych to uzavřel. Je to velká škoda, protože jsme mohli přes toto utkání postoupit do Final Four.´´ prohlásil Adnan Beganović.

Po dvou odehraných sobotních utkáních se Teplice se získem tří bodů dostaly do velmi složité situace. Jan Ruda stop zásluhou červené karty. Další nepředvídavá situace v podobě zranění Jiřího Formánka a základní čtyřka Teplic byla narušena. Čarovat musel Adnan Beganović a zajistit kvalitní náhradu a posílit mužstvo pro následující den, kdy se schylovala bitva mezi pražskou Ladronkou a SK Bosnia Online EU Teplice.

Do posledního utkání nastoupili Teplice ve zcela nové sestavě a o drama nouze rozhodně nebyla. Cíl Teplic před utkáním byl zcela jasný a to zisk tří bodů, které by znamenaly postup pro severočeský celek. Teplická Bosnia od samého začátku dotahovala pražskou Ladronku jak v první tak i ve druhé třetině. Hlavní zlom nastal ve třetí třetině, kdy Teplice zvýšily aktivitu a srovnaly utkání na 6:6. V tříminutovém prodloužení nikdo nevsítil branku a tak došlo na penalty ve kterých Václav Šlégr byl se svým mužstvem SK Bosnia Online EU Teplice štastnější a zvítězil. Pořádný šok pro všechny bylo vyřazení tradičního celku Final Four a tak se zásluhou výhry Teplic do Final Four dostal šestinásobný mistr ČR celek BS Bohemians 1905 nad kterým Teplice mimochodem zvítězily 6:3. V utkání s Ladronkou zaznamenal Denis Laňka čtyři branky a premiéra v dresu Teplic na výbornou dopadla pro Filipa Franka a Mohameda Layadiho, kdy oba vsítili po jednu branku do sítě pražské Ladronky.

,, Poslední utkání byla jedna velká jízda a hráčům patří velké díky i přes to, že nám vítězství v prodloužení nehrálo do karet. Nicméně Ladronka potřebovala vyhrát klidně i v prodloužení a tak jsme se postarali o velký šok. Tradiční celek Final Four BS Ladronka Praha vypadl a nám zase nestačilo vítězství v prodloužení. Kdo se radoval? No přeci BS Bohemians 1905, které jsme porazili 6:3. Je to velká škoda, že nám vývoj nepřál. Určitě jsme na to měli napadat titul. I přesto jsem spokojen  a děkuji všem hráčům, fanouškům i partnerům klubu za podporu v letošní sezóně základní části FORTUNA BEACH SOCCER LEAGUE 2024. ´´ prohlásil šéf SK Bosnia Online EU Teplice Adnan Beganović.

13.7.2024

BS Villagers Uherské Hradiště – SK Bosnia Online EU Teplice 7:8

Sestava Teplice : Václav Šlégr 1 (C) – Jiří Formánek 7, Daniel Salák 8, Lukáš Krok 9, Denis Laňka 11, Adrian Memeti 14, Jan Ruda 17, Muamer Mešić 22. Trenér : Adnan Beganović – Střelci branek : Denis Laňka 5x, Jan Ruda 2x, Daniel Salák.

Česká republika U20 – SK Bosnia Online EU Teplice 11:6

Sestava Teplice : Václav Šlégr 1 (C) – Jiří Formánek 7, Daniel Salák 8, Lukáš Krok 9, Denis Laňka 11, Adrian Memeti 14, Jan Ruda 17, Muamer Mešić 22. Trenér : Adnan Beganović – Střelci branek : Denis Laňka 5x, Daniel Salák. Poz. Jan Ruda červená karta v 26. min

14.7.2024

SK Bosnia Online EU Teplice – BS Ladronka Praha 7:6 pp.

Sestava Teplice : Václav Šlégr 1 (C) – Muamer Mešić 7, Daniel Salák 8, Lukáš Krok 9, Mohamed Layadi 10, Denis Laňka 11, Petr Tancoš 14, Filip Frank 22. Trenér : Adnan Beganović – Střelci branek : Denis Laňka 4x, Mohamed Layadi, Filip Frank.

Už v sobotu 20. července proběhne Final Four Fortuna Beach Soccer League. Akce v Beach aréně Radlická v Praze začne v 8:40 a přímý přenos z celého dne nabídne ČT sport a ČT sport Plus.

Program Final Four:

• 8:40 semifinále muži, BS Villagers Uherské Hradiště – BS Dukla Praha (ČT sport)
  • 9:50 semifinále muži, BS Slavia Praha – BS Bohemians Praha 1905 (ČT sport)
  • 11:00 semifinále ženy, FC Hradec Králové – DFA Hrobce (ČT sport)
  • 12:10 finále muži (ČT sport) 13:30 předávání cen vítěznému týmu
  • 13:40 semifinále ženy, BS Bohemians Praha 1905 – BS Praha (ČT sport Plus)
  • 14:50 zápas o třetí místo muži (ČT sport Plus)
  • 16:00 zápas o třetí místo ženy (ČT sport Plus)
  • 17:10 finále ženy (ČT sport Plus)